Колко жалко, че е изчерпана... Маалуф е прекрасен автор и не е представен добре на български. Например, "Самарканд" е направо шедьовър, а не е преведена на български.
Издател | Меридиани |
Брой страници | 230 |
Година на издаване | 2001 |
Корици | меки |
Език | български |
ISBN | 954-9785-08-4 |
Баркод | 954-9785-08-4 |
Категории | Средновековна история. Световна, Обща световна история. Справочници, История, Книги |
Книгата се базира на огромен изворов материал - хроники, исторически съчинения, литературни произведения. Необичайният поглед върху сблъсъка между Западна Европа и Близкия Изток хвърля нова светлина и на съвременните междунационални отношения и разделения.
Колко жалко, че е изчерпана... Маалуф е прекрасен автор и не е представен добре на български. Например, "Самарканд" е направо шедьовър, а не е преведена на български.
Твърде дълго търсих нещо подобно и се радвам, че успях да прочета тази книга. Както сочи заглавието изкушените по темата популярни четци са длъжни да я прочетат. Винаги има поне две гледни точки върху една истина. Накрая добавяш и своята собствена.
Ще бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]