| Издател | Лист |
| Преводач | Вениамин Младенов |
| Брой страници | 632 |
| Година на издаване | 2024 |
| Корици | меки |
| Език | български |
| Тегло | 589 грама |
| Размери | 13x20 |
| ISBN | 9786197722208 |
| Баркод | 9786197722208 |
| Категории | Романи и повести. Световни, Световна проза, Преводна художествена литература, Художествена литература, Книги |
Със своите безумно смешни и трогателни приключения в свят, с който няма намерение да се помирява, Игнациус Дж. Райли е литературно явление, което трудно се поддава на определение.
„Луд Оливър Харди, дебел Дон Кихот, проклет Тома Аквински“, или единствен по рода си – за читателите Игнациус Дж. Райли от десетилетия е изумително присъствие. А за него ние, обитателите на съвременния свят, завинаги ще си останем просто оскърбление към добрия вкус. Създаден от сингулярност в литературната вселена, Игнациус се стоварва като свръхгабаритен метеорит на бреговете на Мисисипи, в Ню Орлианс, самото сърце на дремещата Луизиана. Обгърнат от собствената си спарена атмосфера, брониран със средновековна философия и измъчван от капризната си стомашна клапа, той се носи на талази из Америка от 60-те, принуден да извърши най-върховната обида към себе си – да си намери работа. Със своите безумно смешни и трогателни приключения в свят, с който няма намерение да се помирява, Игнациус Дж. Райли е литературно явление, което трудно се поддава на определение.
Все още няма мнения за тази книга.
Напиши коментарЩе бъдат допускани само мнения свързани с конкретния продукт или автор.
Ще бъдат изтривани мнения:
Други въпроси и мнения моля, изпращайте на [email protected]